O festiwalu

Festiwal „Nowowiejski – Świdnica – Organy” to cykl 11 koncertów w Kościele Pokoju i w kościele św. Józefa w Świdnicy, podczas których wykonywana będzie muzyka Feliksa Nowowiejskiego.

W ramach Festiwalu wystąpią znakomici muzycy z Polski i zza granicy, organiści, soliści – śpiewacy i skrzypek, a także Chór Kameralny Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek.

Od maja do grudnia 2017 roku w Świdnicy będziemy mogli usłyszeć muzykę organową i około organową Feliksa Nowowiejskiego, a także pokrewnych mu kompozytorów. Pragniemy ukazać sylwetkę tego niezwykłego twórcy w szerszym kontekście epoki, w której tworzył.

Przy okazji koncertów muzycy wystąpią także podczas nabożeństw w Kościele Pokoju – „Hohe messe”, by uświetnić uroczystości kościelne wyjątkową muzyką.

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 7 maja, w niedzielę, o godzinie 19.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy.
Festiwal dofinansowano z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury i Kościół Pokoju w Świdnicy.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

Serdecznie zapraszamy!

www.fundacjadobrejmuzyki.pl