Piotr Damasiewicz to kompozytor, aranżer, trębacz, edukator, oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych.W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX wiecznej muzyki klasycznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej.

Damasiewicz ma okazję prezentować swoją twórczość zarówno w swoich autorskich projektach: Power Of The Horns, Mnemotaksja, Hadrons, ImproGraphic, jak i w tych, których jest współautorem: VeNN Circles Red Trio Quintet. Był reprezentantem Polski w czterech muzycznych platformach międzynarodowych: Take Five Europe, Jazz Playes Europe, w dwóch następnych: Art Meetings i Melting Pot Laboratory,  jako lider, kompozytor, instrumentalista i kurator, rozwijał idee otwartej improwizacji w zetknięciu się z innymi dziedzinami sztuki. Jest autorem utworów orkiestrowych, kameralnych, solowych, oraz muzyki teatralnej i filmowej. Do najbardziej znaczących należą jm.in zamówione przez festiwal Jazztopad w Narodowym Forum Muzyki, Hadrons, jako połączenie kwintetu symfonicznego z kwintetem jazzowym oraz Kompozycja na 27 improwizatorów, następnie Suita 29-utwór na orkiestrę jazzową, skomponowana z okazji Światowego Dnia Jazzu dla Polskiego Radia w 2015r, którego premiera miała miejsce w studiu orkiestrowym S1 im. Witolda Lutosławskiego.

Wystąpi w towarzystwie Macieja Batora dla Słuchaczy Festiwalu Schlaga już niebawem!

21.06.2019, PIĄTEK / FRIDAY, 18:30

Świdnica, Kościół Pokoju pw. św. Trójcy
Świdnica, The Church of Peace
Plac Pokoju 6

Piotr Damasiewicz (Wrocław) – trąbka / trumpet

Maciej Bator (Świdnica) – organy / organ

Program – autorskie kompozycje Piotra Damasiewicza i Macieja Batora:

Utwór na dwoje organów – „Ósmy dzwon”
„4 impresje ze Szlaku św. Jakuba”

WSTĘP WOLNY! / ENTRY FREE!
Serdecznie zapraszamy!

Koncert jest częścią IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, ze środków Gminy Miasta Świebodzice, Gminy Miasta Świdnica oraz Gminy Miasta Wałbrzych.