Niebawem po raz kolejny będziemy mogli spotkać się przy muzyce organowej, świętując rok Feliksa Nowowiejskiego, a to za sprawą trwającego Festiwalu Nowowiejski-Świdnica-Organy.

Prosto z Fromborka przyjedzie do nas Arkadiusz Popławski, aby wykonać mistrzowski recital organowy w Świdnicy 26.11.2017 (niedziela) o godz. 17:00, tradycyjnie w Kościele Pokoju p.w. św. Trójcy (Plac Pokoju 6). 

Kilka słów o gościu:
Arkadiusz Popławski urodził się w 1975 r. w Raciborzu na Górnym Śląsku. Absolwent PSM I st. w Raciborzu i PSM II st. w Rybniku w klasie organów, a także Metropolitarnego Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach. Ukończył studia muzyczne na Wydziale Instrumentalistyka w klasie organów oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra sztuki. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych mistrzowskich kursów improwizacji organowej w Niemczech. W latach 1987– 1996 organista kościołów w Raciborzu, w latach 1996- 2010 główny organista w Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie, od 2012 r. organista Archikatedry pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja we Fromborku. W 2014 r. otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za całokształt działalności artystycznej na terenie Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem społecznej działalności na rzecz krzewienia kultury muzycznej w środowiskach amatorskich (współpraca z amatorskimi zespołami śpiewaczymi, koncerty w środowiskach wiejskich, koncerty edukacyjne dla szkół itp.).

A w programie:
Feliks Nowowiejski – Symfonia nr VI oraz improwizacje organowe.

WSTĘP WOLNY!
Serdecznie zapraszamy!