Finałowy koncert uświetni swoją grą organista i kompozytor Thomas Cornelius!

Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa, jeśli chcesz uczestniczyć na żywo: KLIKNIJ TUTAJ

„Thomas Cornelius posługuje się gęstym i intensywnym językiem tonalnym, który zawiera w sobie bliskie nam brzmienia, ujęte w zupełnie wyjątkowy i charakterystyczny sposób” (Volksstimme, 2015).
Jako kompozytor, organista i dyrygent Thomas Cornelius jest jednym z najbardziej wszechstronnych muzyków swojego pokolenia. Brał udział w koncercie inauguracyjnym oraz stu innych koncertach w Elbphilharmonie – „Filharmonii na rzece Elbie” w Hamburgu, wykonując także swoje kompozycje. Jego dorobek obejmuje utwory solowe, muzykę kameralną, chóralną, muzykę symfoniczną i filmową (ponad 30 międzynarodowych produkcji filmowych). Występował w renomowanych salach koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji ze znanymi dyrygentami: Herbert Blomstedt, Christoph Eschenbach, Thomas Hengelbrock, Kent Nagano i Krzysztof Urbański. Od 2017 roku jest także pierwszym gościnnym dyrygentem polskiego chóru i orkiestry „Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk”.

17.07.2020, PIĄTEK/FRIDAY, 18:30
Świdnica, Kościół Pokoju pw. św. Trójcy
Świdnica, The Church of Peace
Plac Pokoju 6
KONCERT FINAŁOWY / FINAL CONCERT
Thomas Cornelius (Hamburg) – organy / organ

Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną, a w związku z tym ze zmianami w zasadach organizacji wydarzeń kulturalnych, wszystkie zaplanowane elementy Festiwalu będą transmitowane na żywo na Facebooku. Oglądanie live-streamingu będzie publicznie dostępne, ale możliwe wyłącznie w czasie rzeczywistym. Wirtualny i realny udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.

fot. Peter Hundert

Program koncertu:

Richard Wagner (1813-1883)
– Prelude zur Oper „Parsifal“
Sergej Rachmaninoff (1873-1943)
– Prelude g-Moll
Antonin Dvorak (1841-1904)
– Largo aus der 9. Symphonie
Thomas Emanuel Cornelius (ur. 1986)
– Improvisation über gegebenes Thema
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
– Toccata und Fuge d-Moll

Gorąco zachęcamy do udziału online na profilu Festiwalu na Facebooku:

Zostań współorganizatorem Festiwalu – wesprzyj nas i twórz z nami kulturę:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! / FEEL WARMLY INVITED!

Dyrektor artystyczny Festiwalu / Artistic Director: Maciej Bator
Partnerzy / Partners: Przedszkole językowe AbraCadabra Świdnica, Gmina Miasto Świdnica, Schody Panas
Patroni medialni / Media patronage: Magazyn Presto, Radio Rodzina, TVP Kultura

Banner V Festiwal Schlaga 960x365px