Nie poznajesz nas? – zmieniliśmy nazwę Fundacji!

Decyzja, którą podjęliśmy w kwietniu 2018 roku, nie była łatwa. Szczególnie pod kątem wyboru nowej nazwy i logo, ale było warto. Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, w której nawet stali Słuchacze nie byli w stanie ani zapamiętać, ani tym bardziej wymówić pierwotnej nazwy. Przysparzała nam wiele problemów. W końcu chcemy popularyzować muzykę klasyczną, a naprawdę trudno to robić z niezrozumiałą dla wielu nazwą. 😉

Brzmiała tak:

FUNDACJA WSPIERANIA KULTURY MUZYCZNEJ CHORDA AUXIT

Postanowiliśmy zmienić tę sytuację. Podjęliśmy konkretne kroki: konsultowaliśmy pomysły na nazwę i logo, napisaliśmy statut od nowa (pozostawiając w niezmienionej formie cele i główne formy działalności Fundacji) i zgłosiliśmy się do KRS. Od tego momentu nasza sprawa ciągnęła się do stycznia, kiedy to ostatecznie sąd zatwierdził zmiany. Naszą radość była wtedy ogromna! „Metamorfoza” była dla nas priorytetem na 2018 rok, ale z przyczyn od nas niezależnych mocno przesunęła się w czasie. Ostatecznie wszystko pomyślnie się zakończyło i teraz mamy ochotę umieszczać nasze nowe logo wszędzie, gdzie się tylko da.

Oficjalnie od stycznia 2019 roku jesteśmy już Fundacją Dobrej Muzyki i uczymy lepszego rozumienia muzyki organowej!

 

Zapraszamy do odkrywania z nami muzycznego świata i organowych tajemnic podczas organizowanych przez nas koncertów i spotkań. O najbliższych wydarzeniach informujemy m.in. w naszym newsletterze, na który można zapisać się tutaj: .