Koncert Festiwalu Schlaga: Maarten Wilmink (organy / organ)

12 lipca, 18:30 - 19:30
wstęp wolny

IX Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga

IX International Christian Schlag Organ Festival

Czerwiec-Wrzesień 2024 / June-September 2024

________________

12.07.2024,  PIĄTEK / FRIDAY, 18:30 / / 6:30 P.M.

Kościół Pokoju pw. św. Trójcy / The Church of Peace in Świdnica

Plac Pokoju 6, Świdnica

WSTĘP WOLNY! / FREE ENTRY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! / FEEL WARMLY INVITED!

Maarten Wilmink (Rotterdam – Holandia)- organy / organ

W programie / Programme:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

– Toccata i fuga d-moll (BWV 565)

César Franck (1822-1890)

– Chorał h-moll nr 2

Maarten Wilmink (*2001)

– Improwizacja na dwa zadane tematy

Anton Bruckner (1824-1896)

– Perger Präludium C-dur (WAB 129)

Alexandre Guilmant (1837-1911)

– Sonata Nr 1 (Op. 42): III. Final

Maarten Wilmink – holenderski organista koncertujący. Absolwent klasy organów Konserwatorium „Codarts” w Rotterdamie, gdzie uczył się gry organowej od mistrzów takich jak Ben van Oosten i Zuzana Ferjenčiková oraz improwizacji w klasie Hayo Boeremy. Uzyskał dyplom licencjacki i ukończył studia w zakresie muzyki kościelnej. Obecnie kontynuuje studia magisterskie z gry organowej.

Występuje jako solista, a także akompaniator z chórami i orkiestrami. Prowadzi także kanał na YouTube, na którym publikuje własne nagrania. Jako muzyk kościelny został mianowany dyrygentem-organistą w St Stephanuskerk w Borne. W 2023 roku otrzymał dwuletnie stypendium Orgelstadt Ratingen (Niemcy). Maarten Wilmink zdobył pierwsze nagrody na Konkursie Organowym SGO 2018 (Groningen), Konkursie Organowym Quintus 2021 (Kampen) i Konkursie Organowym Rino Benedet 2023 (Bibione – Włochy).

www.maartenwilmink.com

________________

Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga to cykl koncertów organowych odbywający się od 2016 roku w dolnośląskich kościołach, wyposażonych w organy firmy Schlag & Söhne. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Dobrej Muzyki.

Sprawdź pozostałe terminy koncertów festiwalowych: https://www.fundacjadobrejmuzyki.pl

Dyrektor artystyczna Festiwalu / Artistic Director: Zuzanna Bator

Partnerzy / Partners: Świdnicki Ośrodek Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Świdnicy,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, WSSE Invest Park

Mecenasi / Donors: Przyjaciele Dobrej Muzyki (regularni Darczyńcy Fundacji), Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała, SONEL, CLOOS-Polska, Drukarnia Edytor, Manufaktura Wspomnień, Palarnia Blend, Pasieka Janówka, Winnica Świdnicka

Projekt „IX Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga” dofinansowano ze środków ze środków Gminy Miasta Świdnica, Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Data:
12 lipca