Zuzanna Bator - organistka, organizatorka, mama dwóch synów

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Musikhochschule w Stuttgarcie. Studiowała w klasach organów profesorów: Juliana Gembalskiego, Jona Laukvika oraz Bernharda Haasa, który wywarł na nią szczególny wpływ. Ukończyła liczne kursy mistrzowskie prowadzone przez takich wirtuozów jak: Lorenzo Ghielmi, Daniel Roth, Peter van Dijk i Guy Bovet.

Jest laureatką I miejsca w Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych we Wrocławiu w 2004 roku, Konkursu Wykonawstwa Muzyki Dietricha Buxtehudego na Akademii Muzycznej w Krakowie w 2008 roku, oraz wyróżnienia i wyróżnienia za najlepsze wykonanie utworu Louise’a Vierne’a „Naiades” w 2009 roku w Poznaniu. Jest fundatorką i prezesem Fundacji Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, która od 5 lat działa w Świdnicy. W ramach działalności Fundacji zorganizowała wraz z mężem, także organistą Maciejem Batorem ponad 100 koncertów na terenie Dolnego Śląska.

Regularnie dokonuje nagrań płytowych, takich jak: „Organy Bazyliki Mniejszej Nawiedzenia NMP w Bardzie” w 2015 roku oraz „Anioły wracają do gry – Organy Kościoła Pokoju w Świdnicy” w 2017 roku.

W listopadzie 2017 roku została uhonorowana statuetką „Kobieta z Pasją” w kategorii „Kobieta w kulturze i sztuce” Świdnickiego Forum Kobiet.

W najbliższym czasie będzie ją można usłyszeć w Kościele Pokoju w Świdnicy a także w Poitiers oraz Palma de Mallorca.

W wolnych chwilach tańczy i bierze udział w zawodach biegowych.