Wczoraj, 24.05., minął dokładnie miesiąc od ogłoszenia wyników w programie Aktywny Dolny Śląsk, w którym złożyliśmy projekt „III Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga”. Pomimo zebrania aż 173 głosów Dolnoślązaków, projekt osiągnął za niski wynik, by przejść do etapu realizacji – czyli otrzymać darowiznę w wysokości 20 000 zł. Bardzo liczyliśmy na te środki, ponieważ pomogłyby nam zorganizować Festiwal na wyższym poziomie, niż byłby bez tych pieniędzy.

Mimo sporego rozczarowania, jakim było odpadnięcie z programu, nie przestaliśmy starać się o inne dotacje, by móc zrealizować wszystkie nasze pomysły. Chociaż częściowo się to udało, nadal brakuje nam 10 450 zł. Postanowiliśmy przeprowadzić pierwszą w historii Fundacji zbiórkę internetową, tzw. croudfunding, by zebrać brakującą kwotę:

Szczegóły całej akcji oraz pakiety podziękowań dla Darczyńców znajdują się na stronie zbiórki:  https://zrzutka.pl/wwsvu5 oraz na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/650379378643201/.

Nie jest tajemnicą, że organizacja jakiegokolwiek festiwalu wiąże się z konkretnymi kosztami – tak jest też w przypadku Międzynarodowego Festiwalu Organowego, który w tym roku przeprowadzimy już po raz trzeci. I to w wyjątkowych okolicznościach! Na 2018 rok przypada 215. rocznica urodzin świdnickiego budowniczego organów, właściciela firmy Schlag&Sohne, którego imię nosi nasz Festiwal. Chcemy uczcić tę wyjątkową datę!

Jesteśmy głęboko przekonani, że możemy liczyć na wsparcie naszych Sympatyków – czyli Was! – którzy doceniacie naszą działalność i dbacie o rozwój kultury w Świdnicy oraz jej okolicach. Serdecznie zapraszamy do wsparcia przedsięwzięcia i powiedzeniu o nim bliskim oraz znajomym!

Pozwólmy organom zabrzmieć!