Rozgrzewające dźwięki na zimę

Zimowe długie wieczory zachęcają do spędzenia ich w towarzystwie muzyki klasycznej i jej miłośników. Podczas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zachęcamy do udziału w cyklu Koncerty Zimowe.

Tradycyjnie – jak od 2011 roku – usłyszymy muzykę kameralną w kościele pw. św. Józefa przy ulicy Kotlarskiej. Właśnie w tym miejscu miała początek idea wypełnienia okresu zimowego muzyką klasyczną. Zależało nam, aby była obecna w Świdnicy cały rok, nie tylko latem.

II KONCERTY ZIMOWE
22 i 29 grudnia 2019
Świdnica

22.12.2019, niedziela, godz. 19:30
Kościół pw. św. Józefa w Świdnicy,  ul. Kotlarska 19-21

IX Koncert Adwentowy
Łucja Nikolska (Świdnica) – flet
Maciej Bator (Świdnica) – organy

W programie: Badinerie – Sutita h-moll (J.S. Bach), Sonata a-moll (D. Bigaglia) oraz pieśni adwentowe.

29.12.2019, niedziela, godz. 16:30
Kościół Pokoju w Świdnicy, Plac Pokoju 6

Koncert Bożonarodzeniowy

Dagmara Barna (Gorzów Wielkopolski) – sopran

Świdnicki Dziki Chór
Katarzyna Szymko-Kawalec (Świdnica) – dyrygent
Chór uczniów SP1 w Świdnicy – opieka: Anna Woźniak
Zuzanna i Maciej Batorowie (Świdnica) – organy

W programie: G.F.Händel, Leontovych/Wilhousky, Le Bas/Chesterton oraz kolędy.

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Dyrektor artystyczny Koncertów Zimowych: Zuzanna Bator

www.fundacjadobrejmuzyki.pl
www.kosciolpokoju.pl
www.swidnica.paulini.pl

Organizator: Fundacja Dobrej Muzyki
Współorganizatorzy: Kościół Pokoju w Świdnicy oraz Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy
Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki, prof. Marek Sąsiadek, Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała

Cykl w 2019 r. jest organizowany przez Fundację Dobrej Muzyki w całości dzięki wsparciu Przyjaciół Dobrej Muzyki oraz Mecenasów. Dołącz do grona Współczesnych Mecenasów Kultury! Wejdź na www.fundacjadobrejmuzyki.pl/wsparcie i dowiedz się, jak możesz współorganizować z nami koncerty!