Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Koncert Bożonarodzeniowy: Scream Duo, Dziki Chór i Maciej Bator (organy)

8 stycznia 2023, 17:00 - 18:00

PROGRAM FESTIWALU

VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga

Zima 2023

Koncert Bożonarodzeniowy

8.01.2023, niedziela, godz. 17:00-18:00

Kościół Pokoju pw. św. Trójcy
Plac Pokoju 6, Świdnica

Scream Duo: Iwona Sukienik – fortepian, Marcin Król – trąbka
Świdnicki Dziki Chór pod dyrekcją Katarzyny Szymko-Kawalec
Maciej Bator – organy

W programie:

 

1. Arcangelo Corelli (1653-1713) – Sonate in F (M.Król/M.Bator) na organy i trąbkę
2. „Zaśnij Dziecino” – kolęda tradycyjna; wyk. Scream Duo i Dziki Chór
3. „Przybieżeli do Betlejem” – wyk. Dziki Chór
4. „Mizerna Cicha” – kolęda tradycyjna; wyk. Scream Duo i Dziki Chór
5. „Cicha noc” – kolęda tradycyjna; wyk. Scream Duo i Dziki Chór
6. Francis Thome (1850-1909) – „Fantasie”; wyk. Scream Duo
7. „Anioł pasterzom mówił” – wyk. Dziki Chór
8. Thorvard Hansen (1847-1915) – „Romance”; wyk. Scream Duo
9. Angielskie melodie ludowe; opr. M. Król (1988); wyk. Scream Duo
10. Kolęda ” O Christmas Tree”; opr. M. Król (1988) ); wyk. Scream Duo
11. „Gdy się Chrystus rodzi” – kolęda tradycyjna; wyk. Dziki Chór
12. „Gore gwiazda” – kolęda tradycyjna; wyk. Scream Duo i Dziki Chór

 

 

O wykonawcach:

Scream Duo, fot. Grzegorz Krause

SCREAM DUO

Zespół działa od roku, koncertując w Polsce i za granicą, propagując muzykę autorską, współczesną i klasyczną. Duet jest laureatem I nagrody w World Open Music Competition w Belgradzie /Serbii (2022) – otrzymali tytuł „Absolute Winner of the Grand Final” tego konkursu (najlepsi w kategorii całej edycji). Zespół tworzą muzycy:

Iwona Sukienik – dyplomowana pianistka, menedżerka życia kulturalnego i nauczycielka. Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (klasa prof. dr hab. Pawła Zawadzkiego), ukończyła kierunek dziennikarstwa muzycznego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu oraz kierunek Communication Design – Projektowanie Komunikacji Wizerunku Organizacji/Instytucji w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Kilkakrotnie wyróżniana jako pianistka podczas imprez organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, wśród swoich podopiecznych ma laureatów konkursów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Koordynatorka imprez, koncertów, warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Inicjatorka i pomysłodawczyni warsztatów pianistycznych „Brzmi Dobrze” oraz dyrektor artystyczna festiwalu „Brzmienie Fest”. Pracowała m.in. pod okiem Edwarda Wolanina, Karola Radziwonowicza, Grzegorza Kurzyńskiego, Celiny Hellerowej, Olgi Rusiny, Igora Longato, Valerego Szackiego czy Anastasa Slavcheva. Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą.
Założycielka i prezeska Fundacji Kultura Brzmienia.

Marcin Król – trębacz i kompozytor. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Legnicy w klasie trąbki Andrzeja Widza. W roku 2009 ukończył studia I i I stopnia na kierunku Instrumentalistka w klasie trąbki prof. Igora Cecocho Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jako muzyk orkiestrowy a od 2015 r. muzyk solista związany jest zawodowo z Operą Wrocławską. Od lipca 2016 r. absolwent studiów I stopnia Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu klasy kompozycji prof. Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil.
Skomponował i opracował wiele utworów , m.in. „Toccata” na fortepian, „Dreamy Brass Quintet” na trąbkę i kwartet smyczkowy, „Polonez” na trio fortepianowe, aranżował utwory z repertuaru dzieł klasycznych (np. V. Szczełokow – Koncert na trąbkę i orkiestrę), opracowywał utwory dla Cracow Brass Quintet i Chór dziecięcy Opery Krakowskiej, ponadto współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi: Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Narodowym Forum Muzyki czy z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Katarzyna Szymko-Kawalec – dyrygentka / fot. Bartek Barczyk 2019

Katarzyna Szymko-Kawalec jest absolwentką dyrygentury symfonicznej i operowej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz nauczycielką muzyki wg założeń teorii uczenia się E.E. Gordona, którą konsekwentnie popularyzuje w swojej szkole Muzaza.
Od początku istnienia Zespołu DZIKI CHÓR prowadzi go i komponuje oraz aranżuje dla niego utwory.

Świdnicki Dziki Chór / fot. Bartek Barczyk 2019

Świdnicki DZIKI CHÓR pod dyr. Katarzyny Szymko-Kawalec to założony w maju 2018 roku chór mieszany, którego członkami są lokalni muzyczni pasjonaci, odnajdujący w śpiewaniu radość i chcący ją przekazywać dalej.

Maciej Bator – organy / fot. Bartek Barczyk 2019

Maciej Bator – organista, pedagog, doktor sztuki. Gry organowej uczył się w Wałbrzychu, Warszawie (klasa organów prof. A. Chorosińskiego), Genewie (klasa organów prof. Vincenta Thevenaz), Göteborgu, Stuttgarcie (klasa organów Jona Laukvika) i Krakowie. Od 2009 roku pracuje w Świdnicy. Jest kantorem Kościoła Pokoju, nauczycielem, organistą liturgicznym i koncertowym. W roku 2020 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w Sieci”. Wspólnie z żoną Zuzanną nagrał dwie płyty z muzyką organową „Organy Bazyliki NMP w Bardzie” i „Anioły wracają do gry” w Kościele Pokoju w Świdnicy, ponadto organizuje festiwale muzyczne oraz nowatorskie działania dydaktyczne. Jest ojcem Bernarda (2013), Leonarda (2015) i Henryka (2020

WSTĘP WOLNY!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

www.fundacjadobrejmuzyki.pl

https://www.facebook.com/FestiwalSchlaga/

Projekt „VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga” dofinansowano ze środków Fundacji PZU.

Dyrektor artystyczna Festiwalu: Zuzanna Bator
Organizator: Fundacja Dobrej Muzyki
Współorganizatorzy: Parafia pw. Świętej Trójcy w Świdnicy, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy
Partner: Fundacja PZU
Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki (regularni Darczyńcy Fundacji), BIOrę, Heimgart Poland, Cukiernia Łukowa

Miejsce

Kościół Pokoju w Świdnicy
pl. Pokoju 6
Świdnica, 58-100 Polska