• To wydarzenie minęło.

Koncert Festiwalu Schlaga: Ansgar Wallenhorst (organy / organ)

15 września 2023, 18:30 - 19:30

VIII Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga
Czerwiec-październik 2023 / June-October 2023

15.09.2023, PIĄTEK / FRIDAY, godz. 18:30-19:30 / 6:30-7:30 P.M.
Kościół Pokoju pw. św. Trójcy / The Church of Peace in Świdnica
Plac Pokoju 6, Świdnica

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! / FREE ENTRY! FEEL WARMLY INVITED!

Ansgar Wallenhorst (Rattingen – Niemcy / Germany) – organy / organ

W programie / Programme:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
– Praeludium und Fuge a-moll BWV 543
Johannes Brahms (1833-1897)
– « O Gott, du frommer Gott »
– aus den 11 Choralvorspielen op. 122
Ansgar Wallenhorst
– Improvisation I
– Choral – Passacaglia
Robert Schumann (1810-1856)
– Vier Skizzen für den Pedalflügel op. 58, części:
1. Nicht schnell und sehr markiert
2. Nicht schnell und sehr markiert
3. Lebhaft
4. Allegretto
Max Reger (1873-1916)
– Benedictus
– Capriccio
– Melodia
– Te Deum
Ansgar Wallenhorst
– Improvisation II
– Fresque symphonique
– über gegebene Themen

Ansgar Wallenhorst – niemiecki organista koncertujący. Dyrektor muzyczny kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Ratingen oraz organizacji „Orgelwelten Ratingen”. Gry organowej uczył się u mistrzów takich jak: Jean Guillou, Olivier Latry czy Thierry Escaich. Laureat 42. konkursu improwizacji w Haarlem, jest jednym z najwybitniejszych improwizatorów swojego pokolenia. Występował w ponad dwudziestu krajach świata, w Europie, Ameryce Północnej, Rosji, Azji i Australii.

____________________

Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga to cykl koncertów organowych odbywający się od 2016 roku w dolnośląskich kościołach, wyposażonych w organy firmy Schlag & Söhne. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Dobrej Muzyki.

Sprawdź pozostałe terminy koncertów festiwalowych: https://fundacjadobrejmuzyki.pl/aktualnosci/viii-miedzynarodowy-festiwal-organowy-im-christiana-schlaga-program-jesien-2023/
____________________

www.fundacjadobrejmuzyki.pl

Dyrektor artystyczna Festiwalu / Artistic Director: Zuzanna Bator
Koordynatorka projektu / Project Manager: Ida Radecka
Organizator / Organizer: Fundacja Dobrej Muzyki
Współorganizator / Co-organizer: Kościół Pokoju w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury
Mecenat / Patronage: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Partnerzy / Partners: Fundacja PZU, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Mecenasi / Donors: Przyjaciele Dobrej Muzyki (regularni Darczyńcy Fundacji), Pasieka Janówka, Drukarnia Edytor, Palarnia Blend, Manufaktura Wspomnień, Winnica Świdnicka, Cukiernia Łukowa

Projekt „VIII Symfoniczne Organy Schlaga” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków Urzędu Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Święto Województwa Dolnośląskiego”.

Kościół Pokoju w Świdnicy
pl. Pokoju 6