Koncert: Magdalena Maniewska (obój) i Zbigniew Gach (organy)

15 września, 17:00 - 18:00

VII Koncerty Ziemi Świdnickiej

15.09.2024, niedziela, godz. 17.00, Kościół pw. Nawiedzenia NMP w Witoszowie Dolnym

Magdalena Maniewska – (Gdańsk) – obój

Zbigniew Gach – (Słupsk ) – organy

W programie:

Johann Pachelbel – Aria Sexta „Sebaldina”

Domenico Cimarosa – Koncert na obój c-moll

cz. I Introduzione: Larghetto

cz. II Allegro

cz. III Siciliano

cz. IV Allegro

Fray Antonio Martin y Coll – Danza del „Acha”

Gabriel Fauré – Pavane, op.50

Johann Sebastian Bach – Piece d’Orgue BWV 572

Astor Piazzola  Tanti Anni Prima

Astor Piazzola – Oblivion

Magdalena Maniewska, oboistka. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), mistrzowskich studiów podyplomowych w klasie prof. Jerzego Kotyczki w Akademii Muzycznej w Krakowie, doktor sztuki. Uczestniczka wielu kursów prowadzonych przez polskich i zagranicznych profesorów. Założycielka zespołu kameralnego O’Bows Quartet. Sypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka województwa pomorskiego oraz prezydenta Gdańska. Od listopada 2015 r. pracuje na stanowisku I oboistki – solistki Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Zbigniew Gach – z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz studia w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Jako solista i kameralista występował m.in. w Niemczech, Czechach oraz we Włoszech. Nakładem wydawnictwa Ars Sonora w 2017 roku ukazała się pierwsza płyta artysty Gach plays Bach.  Od stycznia 2018 roku pracuje na stanowisku dyrektora Centrum Kultury Gminy Słupsk oraz sprawuje kierownictwo artystyczne Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Ustce, Łebie oraz Mariackich Koncertów Organowych w Darłowie. Jest laureatem stypendium artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Słupska.

Koncert dofinansowano ze środków Gminy Świdnica.

Dyrektor artystyczna: Zuzanna Bator

Organizator: Fundacja Dobrej Muzyki

Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki – Regularni Darczyńcy Fundacji, Pasieka Janówka

Partnerzy: Gmina Świdnica, Parafia w Witoszowie Dolnym, Parafia w Grodziszczu, Pałac Gruszów