Z wdzięcznością żegnamy 2022 rok

Niełatwy, ale pełny życzliwości, dobrych ludzi i wspaniałych wydarzeń. Konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenie, by muzyka organowa była obecna na Dolnym Śląsku przez cały rok!

W 2022 roku Darczyńcy indywidualni i Mecenasi przekazali poprzez przelewy bezpośrednio na konto Fundacji, wpłaty po koncertach oraz portal Zrzutka.pl łącznie ponad 30 000 zł na realizację celów statutowych Fundacji! Comiesięczną darowizną wspierało nas grono ok. 20 Przyjaciół Dobrej Muzyki (Regularnych Darczyńców).

Wasza hojność pozwoliła nam zachować stabilność działania i zorganizować 21 koncertów ze wstępem wolnym w 9 kościołach z 7 miejscowości Dolnego Śląska oraz wiele mniejszych wydarzeń edukacyjnych i popularyzatorskich:

 

Realizacja tylu przedsięwzięć, na które wstęp był bezpłatny, była również możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowań ze środków budżetów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządów oraz innych grantodawców. Łącznie pozyskaliśmy z tych źródeł: 140 000 zł.

W obliczu wojny, jaka wybuchła na Ukrainie 24 lutego 2022, zorganizowaliśmy dwie zbiórki pieniędzy przy okazji dwóch koncertów charytatywnych w Kościele Pokoju w Świdnicy. Łącznie przekazaliśmy ponad 4 370 zł na pomoc poszkodowanym i uchodźcom.

Transmisje naszych koncertów na Facebooku (które bezpłatnie może obejrzeć każdy zainteresowany na całym świecie) dotarły do ponad 35 000 użytkowników z Polski i zagranicy!

 

Zapowiedzi i relacje z naszych wydarzeń pojawiły się w takich mediach, jak m.in. Proanima.pl, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław (link do całej audycji TUTAJ!), Radio Rodzina, Swidnica24.pl, Mojaswidnica.pl.

 

Wspominając założenie naszej Fundacji w 2012 roku przez Zuzannę i Macieja Batorów oraz Piotra Zapałowicza, świętowaliśmy w minionym roku jubileusz 10-lecia działalności! Z tej okazji mieliśmy niezwykłą przyjemność ugościć 60 naszych Przyjaciół i bliskich Partnerów w Pałacu Gruszów:

Dziękujemy, że byliście z nami!

Do zobaczenia na koncertach w 2023 roku!