Nowy rok może być dobrym impulsem do ożywienia życia muzycznego w Waszej okolicy. Koncerty organowe to świetny początek!

Jako Fundacja chętnie współpracujemy przy organizacji koncertów wszędzie tam, gdzie są osoby zainteresowane współpracą oraz gdzie znajdują się sprawne organy.

Zdarza się, że gospodarze miejsca chcą zorganizować koncerty organowe w swoim kościele i zapraszają nas do współpracy. Na miejscu okazuje się, że instrument nie jest w 100% sprawny. Wówczas dr Maciej Bator – niezależny rzeczoznawca organowy, członek Zarządu naszej Fundacji i kantor Kościoła Pokoju – chętnie służy radą:

  • spisuje listę potrzebnych napraw,
  • przygotowuje ekspertyzę
  • i pomaga złożyć wnioski o dofinansowanie remontu organów.

Doradza również, gdzie znaleźć specjalistów oraz nadzoruje ich pracę.

 

dr Maciej Bator i piszczałki Kościoła Pokoju

 

Dzięki konsultacjom organoznawczym możliwe jest przywrócenie instrumentu do koncertowego stanu, a co za tym idzie – organizacja koncertów organowych i ożywienie muzycznego życia parafii czy miejscowości! Początkiem nowo zawiązanej współpracy na tej płaszczyźnie jest Jaworskie Kolędowanie w kościele pw. św. Marcina w Jaworze, zainicjowane przez proboszcza ks. Łukasza Misiaka:

W koncercie wzięło udział ponad 200 osób! W planie na 2023 rok mamy kolejne wydarzenia w tym miejscu.

 

Kulisy pracy organmistrza

Maciej Bator pod swoją stałą opieką ma m.in. symfoniczne ponad 110-letnie organy Schlaga oraz ponad 300-letnie organy ołtarzowe w Kościele Pokoju w Świdnicy, a także organy Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie Śląskim. Jak pracuje Maciej? Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo ze strojenia bardzkiego intrumentu:

Pomożemy Ci przywrócić piękne brzmienie organów w Twoim kościele!

Zachęcamy do skontaktowania się z nami – wystarczy wysłać e-mail na adres: kontakt@fundacjadobrejmuzyki.pl

lub bezpośrednio skontaktować się z Maciejem: maciej@szkolaorganow.pl

poprzez Facebook: https://www.facebook.com/maciej.bator.16