Wychodzimy naprzeciw wszystkim spragnionym koncertów muzyki organowej i spotkań w gronie Sympatyków Fundacji!

Od 2017 roku Maciej Bator – Członek Zarządu naszej Fundacji oraz kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy – organizuje coroczne 31 marca koncerty w tej świątyni z okazji urodzin wybitnego kompozytora J. S. Bacha.

Bach skomponował wiele utworów na organy – a co, gdyby tak zagrać wszystkie te kompozycje w Świdnicy? Instrument z Kościoła Pokoju idealnie nadaje się do ich wykonywania!

W tym roku w programie m.in.: fuga skrzypcowa BWV 539, Preludium i Fuga in C, BWV 531 oraz utwory skomponowane na podstawie luterańskich pieśni. A także – czym jest organo pleno? Co może przytrafić się organmistrzowi przy pracy?

Występuje: dr Maciej Bator

Przyjemnego odbioru!