• To event minęło.

Toccata F-dur z symfonii organowej nr 5, op. 42, nr 1

Mieczysław Surzyński (1866-1924)
Improwizacje nt. pieśni: „Święty Boże” op. 38

Tymoteusz Jaśków (*2005) – w 2017 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. L. Różyckiego w klasie fortepianu A. Horodyskiej. Od września 2017 roku jest uczniem Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy w klasie organów. Pasję tę od niemal 6 lat rozwija pod kierunkiem dra M. Batora, kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy. W 2023 roku ukończył z wyróżnieniem I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Jako organista sympatyzuje z rodzimą parafią p.w. św. A. Boboli w Świdnicy oraz parafią p.w. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie. Brał także udział w wielu koncertach związanych z muzyką rozrywkową, m.in. Świdnickich Recenzjach Muzycznych, koncertach WOŚPu, koncertach charytatywnych i innych imprezach okolicznościowych. Czynnie angażuje się we wrocławską wspólnotę młodzieżową – Kompanię Jonatana – oraz w pracę z dziećmi i młodzieżą poza jej strukturami. Wolontariusz świdnickiej Fundacji Dobrej Muzyki.

WSTĘP WOLNY! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
____________________
Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga to cykl koncertów organowych odbywający się od 2016 roku w dolnośląskich kościołach, wyposażonych w organy firmy Schlag & Söhne. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Dobrej Muzyki.
____________________

www.fundacjadobrejmuzyki.pl

Dyrektor artystyczna Festiwalu / Artistic Director: Zuzanna Bator
Koordynatorka projektu / Project Manager: Ida Radecka
Organizator / Organizer: Fundacja Dobrej Muzyki
Współorganizator / Co-organizer: Kościół Pokoju w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury
Mecenat / Patronage: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Partnerzy / Partners: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Mecenasi / Donors: Przyjaciele Dobrej Muzyki (regularni Darczyńcy Fundacji), Pasieka Janówka, Cukiernia Łukowa, Winnica Świdnica, Drukarnia Edytor, Palarnia Blend, Manufaktura Wspomnień

Projekt „VIII Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków Urzędu Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Święto Województwa Dolnośląskiego”.

Gmina Miasto Świdnica
Parafia pw. Trójcy Świętej w Świdnicy