Festiwal Schlaga trwa w najlepsze! Zbliżamy się do półmetku naszego organowego święta.

06.07.2021, WTOREK / WEDNESDAY, 18:30

Kościół Pokoju pw. św. Trójcy / The Church of Peace
Plac Pokoju 6, Świdnica

SKRZYPCE – ROMANTYCZNIE / ROMANTIC VIOLIN

Maciej Bator – organy / organ
Maksymilian Grzesiak – skrzypce / violin

W programie / Programme:

Joseph Bonnet (1884 – 1944)
Variations de Concert, Op.1 (1908)

Frédéric Chopin (1810 – 1849)
Prélude, Op. 28, № 4
Prélude, Op. 28, № 15

Camille Saint-Saëns (1835 – 1921)
Berceuse, Op. 38

Joseph Bonnet (1884 – 1944)
Elfes (1910)

Frédéric Chopin (1810 – 1849)
Nocturne Op. 9, № 2

Joseph Bonnet (1884 – 1944)
Chant de Printemps (1910)

Ignacy Jan Paderewski (1860 – 1941)
Melodie Op. 16, № 2

Edvard Grieg (1843 – 1907)
Allegro molto ed appasionato

Pobierz bezpłatną wejściówkę / Download the free entry pass:
http://koncerty.fundacjadobrejmuzyki.pl/koncert_06_07

Koncert będzie transmitowany na YouTube pod tym linkiem:
https://youtu.be/WZ5VE25U-DA

O wykonawcach

Maksymilian Grzesiak – skrzypek, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursów i przesłuchań skrzypcowych. Jest pierwszym koncertmistrzem Teatru Muzycznego w Lublinie oraz prezesem Fundacji „Czas Sztuki” zajmującej się propagowaniem muzyki klasycznej. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m. in. w festiwalu Młodych Wirtuozów w Tunisie. Prowadzi bogate życie koncertowe zarówno jako solista jak i członek różnorodnych formacji instrumentalnych, koncertując w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Rumunii, Grecji, Tunezji, Rosji, Korei, Chinach i na Węgrzech. Do swojego dorobku artystycznego może zaliczyć koncerty solowe m. in. z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”, Orkiestrą Festiwalową „Classic Premičre”. Jest założycielem i koncertmistrzem kameralnej orkiestry Melanidis Orchestra.

 

Maciej Bator – kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy. Gry organowej uczył się w Polsce (absolwentMaciej Bator foto Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego), Szwajcarii (rok studiów w Konserwatorium w Genewie – klasa organów prof. Vincent Thevenaz), Niemczech (Musikhochschule w Stuttgarcie – absolwent studiów podyplomowych w klasie organów Jona Laukvika) i Szwecji (liczne kursy mistrzowskie). W roku 2019 obronił tytuł Doktora Sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Regularnie koncertuje, promuje muzykę organową a także świdnicką firmę organmistrzowską „Schlag i Synowie”. Rozpowszechnia także ideę prywatnych koncertów organowych w nawiązaniu do dawnych tradycji miast kupieckich. Wspólnie z Żoną Zuzanną wykonuje duety organowe i transkrypcje, głównie utworów symfonicznych. Ma trzech synów, Bernarda (2013), Leonarda (2015) i Henryka (2020). W roku 2020 realizuje wirtualne stypendium Ministra Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! / FEEL WARMLY INVITED!

www.fundacjadobrejmuzyki.pl

Dyrektor artystyczna Festiwalu / Artistic Director: Zuzanna Bator
Organizatorzy / Organizers: Fundacja Dobrej Muzyki i Kościół Pokoju w Świdnicy
Mecenasi / Donors: Przyjaciele Dobrej Muzyki
Partnerzy / Partners: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Gmina Miasto Świdnica

Projekt „VI Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga. Szlakiem Schlaga – ograjmy organy” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji w programie „Kultura Dostępna” oraz ze środków Gminy Miasta Świdnica.